Planowanie płci dziecka

Na ogół, przyszli rodzice bardzo przeżywają czas ciąży. Ich największym pragnieniem jest to, by dziecko, które przyjdzie za jakiś czas na świat, było zdrowe. W tym celu starają się mu zapewnić najlepsze z możliwych warunki, dbając przede wszystkim o to, jak się odżywia, a także jak spędza czas mama.

Jak się okazuje to wszystko, według niektórych teorii może wpływać także na płeć dziecka. W końcu, poza tym, iż pragnie się zdrowego potomka, ma się też preferencje, co do jego płci. Tutaj podejście jest bardzo różne i uzależnione od wielu kwestii. Niemniej, nawet jeśli rodzice nie wypowiadają tego na głos, zawsze w jakimś stopniu bardziej woleliby dziewczynkę albo chłopca. Dlatego też tak ważnym etapem ciąży jest moment, w którym rodzina udaje się na badania USG.

Po dwudziestym tygodniu ciąży właśnie to badanie jest w stanie potwierdzić, jaka będzie płeć dziecka. Wiele rodziców nie może doczekać się tej chwili, gdy na monitorze zostanie im pokazana ich mała pociecha z określonymi już cechami płciowymi. Są oczywiście i tacy, którzy jednak wolą czekać, aż przyjdzie ono na świat i wtedy dopiero dowiedzieć się, czy urodziła się córeczka czy synek. Wszystko jest zatem kwestią indywidualną.